Амгаланбаатар.Х 2017.08.19 | Сайт: МҮЭХ-ны албан ёсны сайт

Төрийн дээд болон “Хөдөлмөрийн хүний төлөө” шагналаар шагналаа

Төрийн дээд болон “Хөдөлмөрийн хүний төлөө” шагналаар шагналаа

Монгол Улсад Үйлдвэрчний эвлэлийн хөдөлгөөн үүсч хөгжсөний 100 жилийн ой, Үндэсний төв байгуулагдсаны 90 жилийн ойг тохиолдуулан Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн зарилгаар МҮЭ-ийн холбооны нэр бүхий хүмүүсийн төрийн одон медалиар шагнасныг өнөөдөр гардуулан өглөө. Шагналыг МҮЭ-ийн холбооны ерөнхийлөгч Х.Амгаланбаатар, ЕНБД Г.Адъяа нар гардууллаа.

Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар МҮЭ-ийн холбооны дэд ерөнхийлөгч С.Эрдэнэбатыг, Алтан гадас одонгоор Авто замчдын ҮЭ-ийн холбооны дарга Б.Цэрэнпүрэв, Нэгдмэл ҮЭ-ийн холбооны дарга Я.Алтантуяа, Боловсрол, шинжлэх ухааны ҮЭ-ийн холбооны дарга Ж.Батзориг, Хүнс, хөдөө аж ахуй, байгаль орчны ҮЭ-ийн холбооны дарга О.Гантуяа, МҮЭ-ийн ахмад ажилтан Т.Бурмаа, Нямаа нарыг шагналаа. 

Мөн доорх нэр бүхий хүмүүсийг МҮЭ-ийн холбооны дээд шагнал болох “Хөдөлмөрийн хүний төлөө” шагналаар шагналаа.

1. Чойжамцын Өлзийжаргал – Дорноговь аймгийн ҮЭ-ийн холбооны тэргүүлэгч, Нийгмийн түншлэлийн сүлжээ ТББ-ын зохицуулагч 
2. Юндэнгийн Тэрбиш – “Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн Ахмадын ҮЭ-ийн нэгдсэн хорооны дарга 
3. Базарын Батжаргал – Завхан аймгийн Улиастай сумын Жавхлант цогцолбор сургуулийн багш, ҮЭ-ийн хорооны дарга, аймгийн ҮЭ-ийн холбооны тэргүүлэгч
4. Цэрэнпилийн Рэнцэн – Төв аймгийн ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан
5. Гомбын Отгонгэрэл – Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын Улсын тэргүүний 4 дүгээр цэцэрлэгийн багш, арга зүйч 
6. Жамьяндугарын Эрдэнэбилэг – Булган аймгийн Булган Мээж ХХК-ийн ҮЭ-ийн хорооны дарга 
7. Хишигийн Чулуунбаатар – УБТЗ-ын Чойр дахь ачиж буулгах ангид хөдөлмөр хамгааллын байцаагч, Говьсүмбэр аймгийн хэрэглэгчдийн Эрх Ашгийг хамгаалах нийгэмлэгийн тэргүүн, Сүмбэр сумын ҮЭ-ийн холбооны дарга 
8. Пүрэвдоржийн Цэрмаа – Дорнод аймгийн ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан 
9. Дашдондогийн Чимэд-Ойдов – Атар Өргөө ХК-ийн ҮЭ-ийн хорооны дарга 
10. Чойжилжавын Баттогтох- Ховд аймгийн Дөргөн сумын ҮЭ-ийн холбооны дарга 
11. Санжмятавын Янжиндулам - Нийслэлийн Ахмадын ҮЭ-ийн холбооны БЗД-ийн ҮЭ-ийн нэгдсэн хорооны дарга 
12. Чүлтэмдоржийн Оюунбаяр – Монголын Цахилгаан Холбоо ХК-ийн ахлах мэргэжилтэн, ҮЭ-ийн хорооны дарга 
13. Улаандайн Цэцэгээ – “Сэлэнгэ Энерго” ОНӨААТҮГ-ийн ҮЭ-ийн хорооны дарга 
14. Дашцэрэн овогтой Төгсбаяр -Одкон Холдинг ХХК-ийн ерөнхий санхүүч, Барилгачдын ҮЭ-ийн холбооны тэргүүлэгч
15. Бадамдоогийн Базарсүрэн –Төмөр замчдын ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан 
16. Шаравнямбуугийн Оюун – Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын ҮЭХ-ны дарга 
17. Цагааны Отгонбаяр – Хэрэглэгчдэд үйлчлэх төв 11-ийн ахмад ажилтан
18. Цэнджавын Нацагням- Эрүүл мэндийн ажилтны ҮЭ- ийн холбооны ахмад ажилтан 
19. Пэрэнлэйн Баярсайхан - Дархан-Уул аймгийн ҮЭ-ийн холбооны Хяналтын зөвлөлийн дарга, МҮЭ-ийн холбооны Хяналтын хорооны гишүүн 
20. Хасхүүгийн Төмөр – ЖДҮХҮАЖАБХ-ийн ҮЭ-ийн холбооны Гүйцэтгэх зөвлөлийн гишүүн
21. Доржсамбуугийн Ганчимэг – Хэнтий аймгийн ҮЭ-ийн холбооны тэргүүлэгч 
22. Дэжээгийн Ойдовдорж – Өмнөговь аймгийн ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан
23. Даваацэрэнгийн Эрдэнэбат Ажилтан албан хаагчдын ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан 
24. Бэгзжавын Бат-Энх -БШУ-ны ҮЭ-ийн холбооны нябо 
25. Нацагдоржийн Тунгалаг –Монос компанийн ҮЭ-ийн хорооны дарга
26. Пүрэвийн Болдбаатар-Дархан АЗЗА ТӨХК-ийн ҮЭ-ийн хорооны дарга
27. Гомбосүрэнгийн Эрдэнэбилэг- Орхон аймгийн ҮЭ-ийн холбооны Хяналтын зөвлөлийн дарга
28. Хоролын Эмрагчаа- Дундговь аймгийн ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан
29. Чойдогжамцын Жанчивдорж- Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын ЕБС-ийн ҮЭ-ийн хорооны дарга
30. Лайханы Сэнгэсамбуу- “Түмэнд нээлттэй хязгаарынхан” компанийн захирал
31. Магсарын Гөлгөө- “Тэргүүн оюун” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
32. Цэндийн Мягмардорж- Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын ҮЭ-ийн холбооны дарга
33. Ёндонпэрэнлэйн Дандарванчиг- Архангай аймгийн УЦУОША-ны дарга
34. Эрдэнээгийн Энхбат- “Чандмань Баянхонгор” ХХК-ийн захирал
35. Ахбапийн Кеншилик- Баян-Өлгий аймгийн ҮЭ-ийн холбооны дарга
36. Гошгойн Ундрал- Говь- Алтай аймгийн ҮЭ-ийн холбооны ахмад ажилтан
37. Даваагийн Рагчаабазар - МҮЭСТО-ны аж ахуйн нярав 
38. Жигжидийн Эрхэмбаяр - МҮЭ-ийн холбооны Сонгино амралтын захирал 
39. Жанцангийн Дашхүү - ХНХДС-ийн эдийн засаг, бүртгэлийн тэнхимийн багш, доктор, профессор 
40. Дагвадоржийн Энхтэгш - Хөдөлмөр сонины менежер 
41. Энэбишийн Амарсанаа- МҮЭ-ийн холбооны Гадаад харилцааны хэлтсийн эрхлэгч
42. Цэдэвсүрэнгийн Сэлэнгэ- МҮЭ-ийн холбооны ХБГ-ын нарийн бичгийн дарга- зохион байгуулагч
43. Дамдины Нарантуяа- МҮЭ-ийн холбооны Ерөнхий нябо
44. Буянгийн Сүрэнжаргал- МҮЭ-ийн холбооны тооцооны нябо
45. Гүндийн Шагдаржав- МҮЭ-ийн ахмад ажилтан
46. Мягмаржавын Банзар- МҮЭ-ийн ахмад ажилтан

8-14 shagnal 5