Д.Сарангэрэл 2019.07.09 | Яамны хэвлэл мэдээллийн алба

Эрүүл мэндийн салбараас 4 гавьяат төрлөө

Эрүүл мэндийн салбараас 4 гавьяат төрлөө

Тулгар төрийн 2228 жил, Их Монгол Улс байгуулагдсаны 813 жил, Үндэсний эрх чөлөө, тусгаар тогтнолоо сэргээн мандуулсны 108 жил, Ардын хувьсгалын 98 жил, Ардчилсан хувьсгалын 30 жил, Үндэсний их баяр наадмыг тохиолдуулан Монгол улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар  хүн амын эрүүл мэндийг сахин хамгаалах үйлст  олон жил идэвх санаачилгатай ажилласан зарим эмч, эмнэлгийн ажилчдыг төрийн одон медиалаар шагнасан байна. Шагналыг өнөөдөр Эрүүл мэндийн сайд Д.Сарангэрэл гардуулж, баяр хүргэлээ.

Хүний гавьяат эмч

  1. Улсын гуравдугаар төв эмнэлгийн зүрхний мэс заслын эмч Цэднээгийн Даваацэрэн
  2. Хэнтий аймгийн сум дундын эмнэлгийн их эмч Ядамдоржийн Дарьбазар

Эрүүлийг хамгаалахын гавьяат ажилтан 

  1. Монголын эм зүйн байгууллагуудын нэгдсэн эм холбооны гүйцэтгэх захирал Жамсрангийн Рэнцэн-Амгалан
  2. Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн мэс заслын зөвлөх эмч Буланы Бейсен

Эрүүл мэндийн салбараас Төрийн дээд одон медалиар
шагнагдсан хүмүүсийн нэрс
 
Нэг. “Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одон”-гоор

  1. Ядамсүрэн Буянжаргал – Эмнэлгийн тусламжийн газрын дарга
  2. Ядамжав Дашпагма – УХТЭ-ийн их эмч
  3. Сыдых Айгүл – Баян-Өлгий аймгийн Эрүүл мэндийн газрын дарга
  4. Янсанжав Сампил – Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төвийн асрамжийн клиникийн эрхлэгчээр ажиллаж байсан ахмад настан
  5. Ванчин Дэлгэрмаа – УНТЭ-ийн Дүрс оношлогооны төвийн их эмч
  6. Жадамба Цолмон – АШУҮИС-ийн захирал
  7. Чойжир Оюунчимэг – ХӨСҮТ-ийн ахмад сувилагч
  8. Мягмаржав Энхжаргал – ЭХЭМҮТ-ийн эрсдэлтэй жирэмсэн судлалын тасгийн их эмч

Хоёр. “Алтан гадас одон”-гоор шагнагдсан хүмүүсийн нэрс

  1. Эрдэнэдаш Алтантуяа – ЭХЭМҮТ-ийн сувилагч
  2. Мангалжав Алтантуяа – УНТЭ-ийн сувилагч
  3. Сүхрагчаа Ариунгэрэл – Нийслэлийн хүрээ амаржих газрын эх барих эмэгтэйчүүдийн их эмч
  4. Маналсүрэн Батцэцэг – УНТЭ-ийн ахмад сувилагч
  5. Батнасан Болормаа – Хавдар судлалын үндэсний төвийн их эмч
  6. Мягмар Гантулга – ГССҮТ-ийн Цээж хэвлийн мэс заслын тасгийн эрхлэгч
  7. Батсүх Даваадорж – Хос шинэс сувиллын захирал
  8. Шижирбаатар Даваахүү – ОССТМ ХХК-ийн эрүү нүүрний мэс заслын эмч
  9. Чулуун Даваацэрэн – ХӨСҮТ-ийн санхүүгийн албаны дарга
  10. Тогтмол Мөнхсайхан – УНТЭ-ийн дарга
  11. Аюурзана Нансалмаа – УНТЭ-ийн их эмч
  12. Цэдээ Наранчимэг – УНТЭ-ийн Цусны эмгэг судлалын тасгийн ахлах
  13. Цэрэндорж Нийнаа – ЭХЭМҮТ-ийн ахмад ажилтан
  14. Насантогтох Нямаа – Өргөө амаржих газрын лабораторийн их эмч
  15. Түндэв Одгэрэл – ХӨСҮТ-ийн нян судлалын тасгийн эрхлэгч
  16. Шагдарсүрэн Оюунбилэг – Эрүүл мэндийн салбарын хөгжил хөтөлбөр-4,5 Нэгдсэн төсөл хэрэгжүүлэгч нэгжийн Хяналт шинжилгээ, үнэлгээ хариуцсан мэргэжилтэн
  17. Нагваан Оюунцэцэг – УНТЭ-ийн сувилагч
  18. Палаан Саранцэцэг – ХӨСҮТ-ийн ахмад сувилагч
  19. Орших Төгсжаргал – Нийслэлийн хүрээ амаржих газрын эх барих эмэгтэйчүүдийн их эмч
  20. Лонжид Тулгаа – Анагаах ухааны хүрээлэн
  21. Цэрэндорж Тунгалаг – ГССҮТ-ийн дүрс оношлогооны их эмч
  22. Дагва Туяа – УНТЭ-ийн уушигны клиникийн их эмч
  23. Сандагжав Туяа – ЭХЭМҮТ-ийн Хүүхдийн эмнэлгийн ерөнхий мэс заслын тасгийн их эмч
  24. Сандаг Цогтсайхан – АШУҮИС-ийн тэнхмийн эрхлэгч
  25. Уртнасан Цэвэгмид – ЭХЭМҮТ-ийн Хүүхдийн зөвлөх поликлиникийн эрхлэгч
  26. Далайбаатар Цэндхүү – УГТЭ-ийн боолтын сувилагч
  27. Чулуундорж Чулуунсүрэн – ЭХЭМҮТ-ийн албаны дарга
  28. Чимэддамба Шугар – УГТЭ-ийн цахим бүртгэгч
  29. Дагвадорж Энхмаа – АШУҮИС-ийн профессорын багийн ахлагч
  30. Пүрэв Энхмаа – Ньюсигначе ХХК-ийн нүдний их эмч
  31. Дэчинноров Дуламсүрэн – ЭМЖЖ эмнэлгийн сувилагч

Гурав. “Хөдөлмөрийн хүндэт медаль”-аар шагнагдсан хүмүүсийн нэрс

  1. Дашням Баясгалан – Эрүүл мэндийн яамны ХШҮДАГ-ын мэргэжилтэн
  2. Нямдорж Баясгалан – Нийслэлийн хүрээ амаржих газрын эх барих эмэгтэйчүүдийн их эмч
  3. Шагдар Бямбабаатар – Эрүүл мэндийн хөгжлийн төвийн жолооч
  4. Цэдэв Даштуяа – УНТЭ-ийн гастроэнтерологийн их эмч
  5. Дашдаваа Жимсээ – УНТЭ-ийн ахлах сувилагч
  6. Даваадорж Лхамсүрэн – УНТЭ-ийн менежер
  7. Жадамба Мөнхнаран – Нийслэлийн хүрээ амаржих газрын хүний нөөцийн менежер
  8. Төмөрбат Мөнхтуул – УГТЭ-ийн нүдний м эс заслын тасгийн сувилагч
  9. Давааням Одончимэг – Энхийг цацруулагч эмнэлгийн нүүр ам согог заслын их эмч
  10. Жүгдэр Отгонбаатар – ЭХЭМҮТ-ийн эх барих эмэгтэйчүүдийн их эмч
  11. Доржхүү Цолмон – УГТЭ-ийн сэхээний сувилагч
  12. Цэрэнпагма Энхбаяр – ГССҮТ-ийн Эдийн засаг санхүү бүртгэлийн албаны дарга
  13. Жаргалдаваа Эрдэнэцогт – ЭХЭМҮТ-ийн их эмч